Dojo Sound
01 Jan 1970 | Dojo Müzikleri

Ju-Jitsu Akademisi

İstanbul Dojo, 90 m2 kolonsuz geniş ve ferah eğitim alanı, Boxing / Kicboxing torbaları, savaş sanatı silahları, çalışma ekipmanları ve misafir köşesi ile geleneksel değerlere bağlı modern bir dövüş sanatları akademisidir. Ayrıca Akademi’miz, Plaza ortamındaki komple bir spor tesisi içerisinde bulunduğundan, fitness, cardio ve ağırlık alanlarından uygun koşullarda yararlanabilmektedir. Akademimiz, soyunma odaları, duşlar, sauna, yiyecek&içecek barı, havalandırma sistemi, ayrıca ücretsiz Wi-Fi hizmetleri ile üyelerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir donanıma sahiptir.

İstanbul Dojo, World Ju-Jitsu Federation (WJJF) Türkiye Merkez Dojosu ve Ülke Temsilcisidir. İstanbul Dojo dövüş sanatları akademisi olarak faaliyetlerini yürütmektedir. İstanbul Dojo’nun başında fahri başkan olarak WJJF/WJJKO Balkan ve Baltik ülkeleri koordinatörü Shihan Yavor Dyankov (6.Dan) bulunmaktadır. Akademimizde WJJF’in eğitim programlarına bağlı olarak Ju-Jitsu eğitimi (Geleneksel,Klasik ve Modern) verilmektedir. Akademimiz aynı zamanda Sportif Ju-Jitsu yapılanması olan, Ju-Jitsu International Federation’nın (JJIF) ülke temsilcisi olan Türkiye Ju-Jitsu ve BJJ Federasyonu’na bağlı olarakta faaliyetlerini sürdürmekte, bu federasyonun da Kyu diplomalarını vermektedir.

Akademimizde Aikikai geleneğine bağlı olarak Akido eğitimi verilmekte olup, Dojo’muzda resmi Aikido federasyonumuzun Kyu diplomaları verilmektedir.

Akademimizde özellikle birebir eğitim alma ihtiyacında olan ve daha çok risk altında bulunan bayanların tercih ettiği Self-Defence adı altında özel amaçlı savunma sanatları eğtimide verilmektedir.

Dojomuz, haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Yetişkin ve çocuklara hem Geleneksel hem de Sportif Ju-Jitsu eğitimi grup dersleri olarak verilmektedir. Ayrıca özel amaçlı eğitimlerde yine talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda verilebilmektedir.

Dojo yönetimimiz, okullara yönelik çalışmalara ayrı bir önem vermektedir. Okul yönetimleriyle yapılacak anlaşmalara göre Çocuk ve gençler için Sportif Ju-Jitsu ve Aikido eğitimleri, Okul öğrencilerinin ihtiyaçları göz önüne alınarak, özel bir müfredatla Dojo’muzda yahut, uygun eğitim alanı yeri tahsisi durumunda, okul bünyesinde verilebilmektedir.
Akademi bünyesinde, pek çok ülkenin resmi silahlı kuvvetlerinde kalıcı bir yer edinmiş olan özel amaçlı Ju-Jitsu eğitimleri yine talepler doğrultusunda ve talep eden kurumun uyugun yer tahsisi ile verilebilmektedir. Bu özel amaçlı Ju-Jitsu eğitimlerini, silahlı personel eğitimi konusunda uzman olan, farklı ülkelerde görev yapmış ve pek çok kurumdan referansı olan fahri başkanımız, Shihan Yavor Dyankov vermektedir.
Dojo’muzda deneme dersleri ön görüşmeye bağlı olarak herkeze açıktır. Ancak Akademi üyeliği için akademi baş eğitmeninin görüşü esas alınmakta olup, mülakat ve duruma göre referansla öğrenci kabul edilmektedir.